Архиєрейське богослужіння у третю неділю Великого посту (Хрестопоклонну)

IMG 2145 4 квітня 2016 року, третя неділя Великого посту, яка іменується Хрестопоклонною. Головною особливістю богослужіння цієї неділі є чин виносу і поклоніння Хресту, яке встановлене Церквою для того, щоб, поклоняючись хресному древу та згадуючи Голгофську жертву Спасителя, зміцнити вірних в проходженні поприща Святої Чотиридесятниці.

Недільне богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська очолив Високопреосвященнійший Іоасаф митрополит Івано-Франківський і Галицький. Напередодні, у суботу ввечері, Владика відслужив Всеношне бдіння з чином виносу Животворчого Хреста Господнього, а у неділю – Божественну Літургію святителя Василія Великого. Його Високопреосвященству співслужив клір собору.
Після відпусту Літургії відбулося поклоніння Хресту, після якого, митрополит Іоасаф звернувся до вірних з проповіддю, у якій роз'яснив вірним чому саме у третю неділю Великого посту звершується винесення і поклоніння Хресту Господньому. Також Владика звернув увагу на смиренному носінні нашого життєвого хреста. "В кожного з нас є свій хрест – це страждання, труднощі, хвороби, різного роду скорботи, які посланні Богом для нашого удосконалення і немає християнина, який би був позбавлений життєвого хреста. Хрест є у всіх, але не всі терпеливо зі смирення його несуть... Ми повинні завжди пам'ятати, що Господь посилає нам тільки те, що ми можемо понести та на що нам вистачить сил", – зазначив Архипастир.

IMG 2141

IMG 2144

 

IMG 2152

IMG 2155

IMG 2162

IMG 2165

IMG 2185

IMG 2192

IMG 2197

IMG 2199

IMG 2214

IMG 2223

IMG 2230

IMG 2241