Статті та інтерв'ю

Митрополит Іоасаф: "Дякую Богу, що не лишає мене своєї благодатної підтримки..."

img 3291– Ваше Високопреосвященство, вже стає доброю традицією, що на закінчення року, ми зустрічаємося з Вами для того, щоб проаналізувати та підвести своєрідний підсумок розвитку нашої Івано-Франківської єпархії. Отже, яким був 2013 рік для нашої єпархії? Та для Вас особисто?
– Кожний рік нашого земного життя є роком благості Господньої для нас людей, тому, що Всевишній дарує нам час для покаяння, для здійснення добрих діл, для духовного удосконалення. І яким би не був, за нашими людськими мірками, цей час, який ми оприділяємо роком, потрібно дякувати за все Богові. Слава Богу за всі радісні і можливо інколи сумні події нашого життя.

Прочитати повністю

Митр. Іоасаф: На Богородчанський іконостас чекають в манявській обителі

P1010034Митрополит Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іоасаф схвалює позицію Глави УГКЦ Верховного архієпископа Святослава (Шевчука) щодо повернення в храми сакральних і літургійних предметів, зокрема ікон.

Водночас митрополит здивований, що керівництво Національного музею у Львові ім. А. Шептицького не запросило його на відкриття виставки присвяченої Богородчанському іконостасу, оскільки митрополит є архімандритом Манявського монастиря, для якого цей іконостас свого часу і був створений. Про це владика Іоасаф розповів в коментарі Православному Оглядачу.

Прочитати повністю

Митрополит Іоасаф: Не всі у світі загинуть і не всі, хто живе в монастирі спасуться

scan0105Хто такі монахи? Як розпізнати, чи кличе мене Господь в монастир? Чи можливо спастися людині не ставши ченцем? Який монастир в Галичині тримався Православної віри довше за Почаївську Лавру? Чому монахів називають іноками? Чому сьогодні мало людей йдуть в чернецтво? І для чого, взагалі, потрібне монашество?
Про це все Православному Оглядачу в ексклюзивному інтерв'ю розповідає митрополит Івано-Франківський і Галицький УПЦ КП Іоасаф.

Прочитати повністю

Храм... просто неба

929b4ecb34Священик будує церковну громаду і... думку чиновників

Вже другий рік поспіль щонеділі у післяобідню пору в парковій зоні міста Івано-Франківська у районі вулиці Хоткевича — біля невеличкої каплички, що між вулицями Молодіжною, Парковою і Будівельників, можна побачити священика, який зі своєю паствою ревно відправляє молебень до Матері Божої. Просто неба і за будь-якої погоди...

Прочитати повністю

Митрополит Іоасаф:Сповідь потрібна, щоб знайти Отця і залишатися дитиною Божою вже тут на землі

29d5e4a9a7e020436abd0af2c9fa1716Дні Великого Посту – це час, коли, мабуть, усі свідомі та малосвідомі православні християни прийдуть до храму сповідатися в своїх гріхах. Церква встановила Таїнство Покаяння, завдяки якому людина може отримати прощення своїх гріхів та провин перед Богом – тайних та явних, свідомих та несвідомих, учинених ділом, словом, думкою, або, навпаки, бездіяльністю. Чимало православних християн сповідаються лише раз на рік, тому їм не вистачає інформації про те що таке сповідь, навіщо сповідатися, як треба сповідатися та кому треба сповідатися.

Про ці та інші важливі питання кореспондент Православного Оглядача спілкувався з митрополитом Івано-Франківським та Галицьким УПЦ КП Іоасафом.

Прочитати повністю