Послання архиєрея

Пасхальне послання 2016

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВА МИТРОПОЛИТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО і ГАЛИЦЬКОГО +ІОАСАФА
духовним пастирям, монашеству і всім вірним Української Православної Церкви на Прикарпатті
Дорогі у Христі боголюбиві духовні отці, монахи і монахині, благочестиві жителі Богом благословенного Прикарпаття, звіщаю всім вам велику радість !
ХРИСТОС ВОСКРЕС !


IMG 5242Дорогі і возлюблені в Христі Ісусі всечесні отці духовні, монахи і монахині, любі моєму серцю галичани. Благословенний Бог, Отець Господа нашого Ісуса Христа дарував мені можливість знову звернутися до вас з цим Пасхальним посланням. Бог, Який вивів Ізраїль із Єгипту, призиває нас до святкування, говорячи через Мойсея: додержуй місяця авива, і звершуй Пасху Господу, Богу твоєму (Втор. 16, 1).
З великою радістю яка наповнює наші серця ми приходимо до Божого Храму щоби прославити Христа Воскреслого. Подібно до того, як благочестива Юдиф, через піст і молитву перемогла ворогів і убила Олоферна, а благочестива Есфір, коли всій її родині готувалася погибель а всьому народу ізраїльському знищення, нічим іншим як тільки постом і молитвою до Бога, спасла свій народ від погибелі. Спаситель Христос добровільно зійшов у безодню людського страждання. І тому нині Він - з усіма, хто терпить муки які допомагає людині нести.
Тому жоден із нас, яким би нещасним не почувався, не може сказати, що Бог покинув його. Бог завжди з нами, бо Його Син ототожнив Себе з людським горем і таким чином зруйнував перешкоду між Творцем і людиною. Отож, у п'ятницю, близько третьої години дня за нашим численням часу, Спаситель на хресті віддав свій останній подих. А у перший день після суботи Христос воскрес із мертвих, про що жінкам мироносицям сповістили Ангели Господні, сказавши: що ви шукаєте живого між мертвими, Він воскрес. Господь повстав із мертвих, бо Він Син Божий, Він Сам Бог, Він Творець, джерело і податель життя всьому світові. Христос став новою Пасхою, Пасхою святою і спасительною для всього світу. Як страшить і жахає нас смерть! Людині здається, що з її відходом падає чорна непроглядна завіса, настає небуття й кінець всьому. А смерті немає: за нею - світло Воскресіння. Від того, як ми прожили своє земне життя, залежатиме наша доля за гробом. У своєму житті кожна людина проходить ті чи інші випробовування, страждання, розчарування, гіркоту переживань і болі. Така біль пронизує і наше серце бо ворог продовжує руйнувати наші міста і села, фабрики і заводи, а корупція пронизує усе суспільство, усі органи державної і судової влади. Малий і середній бізнес не розвивається, робочі місця катастрофічно скорочуються від чого криміногенна обстановка в державі погіршується.

Прочитати повністю

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ 2015

IMG 5932ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВА МИТРОПОЛИТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО і ГАЛИЦЬКОГО +ІОАСАФА

духовним пастирям, монашеству і всім вірним Української Православної Церкви на Прикарпатті

Дорогі у Христі боголюбиві духовні отці, монахи і монахині, благочестиві жителі Богом благословенного Прикарпаття, звіщаю всім вам велику радість !

ХРИСТОС ВОСКРЕС !

Воїстину, воїстину Христос Воскрес і Пасха Христова знову прийшла в наші Храми і домівки, в наші міста і села, в наші християнські згромадження і чернечі обителі, в наші душі і серця та осяяла нас усіх Світлом нетварним, Світлом Царства Небесного, Світлом торжествуючої пасхальної радості. Звершивши очищувальний подвиг великого посту наша Свята Церква і весь український народ незважаючи на ворожу агресію і економічні трудності, які випали на його долю прославляє Воскреслого із мертвих Життєдавця Христа. Євангелист Матфей розповідає як рано в ранці на світанку до гробу Спасителя прийшли жінки мироносиці і як вони побачили Ангела який їм сповістив: "Не бійтеся, ви шукаєте Ісуса розіп'ятого. Його нема тут - Він воскрес" (Мф. 28, 5-6) . Воскресіння Христове - це фундамент нашої православної віри. Опираючись на цю непорушну основу, Церква Христова призиває всіх людей від землі до висот небесних. Апостол Павло заповідає християнам звершувати це сходження, зберігаючи "єдність духу в союзі миру, одне тіло, один дух, один Господь, одна віра, одне хрещення, Один Бог і Отець усіх" (Єф. 4, 3 - 6). Сам Спаситель явив нам цей шлях, який веде до спасіння. " Я є путь і істина і життя, - говорить Христос (Ін. 14, 16).

Прочитати повністю

Пасхальне послання

IMG 4361fВисокопреосвященнійшого ІОАСАФА митрополита Івано-Франківського і Галицького всечесному духовенству, чернецтву та Боголюбивим братам і сестрам нашої Святої Української Православної Церкви Київського Патріархату на Прикарпатті.

Дорогі і возлюблені у Христі: всечесне пресвітерство і дияконство, боголюбиві ченці і черниці і всі вірні брати і сестри нашої Святої Української Православної Церкви Київського Патріархату Богом береженого Прикарпаття!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Христос Ісус помер, але і воскрес. Вставши із гробу, і явившись жонам мироносицям і Своїм апостолам, Христос привітав їх словами: "Радійте!" – "Мир вам! " Я воскрес, Я живий, Я серед вас і уже ніщо – ні гоніння, ні смерть не розлучать нас і як Мене послав Отець, так і Я посилаю вас.
"Ідіть, навчайте всі народи, хрестячи їх во ім'я Отця і Сина і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все, чого Я навчив вас" (Мф. 28,19-20).
Віра в те, що Христос воскрес із мертвих і Предвічний Бог переміг, вселила в їх серця надію на перемогу життя над смертю. І апостоли пішли на проповідь святого Євангелія, щоби і другі увірували. По їх слову мільярди людей увірували у Воскресіння Христове і свою полум'яну віру у воскреслого Спасителя багато із них засвідчили мученицькою смертю. Радість і мир дарував Спаситель Своїм апостолам, котрі пронесли благу звістку про Воскреслого Христа від краю до краю землі, ставши очевидцями і служителями Слова" (Лк.1,2). Як несли звістку про Христа до людей апостоли, так і кожний із нас самим іменем християнина, котре ми носимо, зобов'язує нас нести Євангельську звістку людям добрим словом і ділом, утверджуючи всеперемагаючу силу Істини Христової.

Прочитати повністю

Різдвяне послання 2013/2014

IMG 2523Високопреосвященнійшого ІОАСАФА, митрополита Івано-Франківського і Галицького
всечесним отцям духовним, чернецтву та Боголюбивим братам і сестрам нашої Святої Української Православної Церкви на Прикарпатті

Вифлеєме приготуйся, благоукрасіться яслі,
вертепе, прийми - істина прийде...
БОГ Чоловіком від ДІВИ з'явиться спасти рід наш!
(тропар Навечір'я Різдва Христового на 1 часі)

Христос Рождається !

Дорогі і возлюблені у Христі духовні отці, брати і сестри, дорога нашому серцю православна громадо Прикарпаття, сьогодні український народ святкує Різдво Господа і Бога нашого Ісуса Христа. Дві тисячі років тому звістка про пришестя у світ Бога Творця зуміла відкрити дорогу до сердець різноплемінних народів великої Римської імперії, а апостольська проповідь про Спасителя Христа розтопила закам'янілі серця язичників – і багатих, і бідних, і простолюдинів, і вчених. Веселяться Ангели на Небі і радіють люди, бо Христос заради нашого спасіння прийшов на Землю. Ісус Христос у Своїй Особі відкрив нам Бога, ім'я Якому – Жертовна Любов.

Прочитати повністю

Пасхальне послання 2013

P3163238Високопреосвященнійшого ІОАСАФА митрополита Івано-Франківського і Галицького всечесному духовенству, чернецтву та Боголюбивим братам і сестрам нашої Святої Української Православної Церкви Київського Патріархату на Прикарпатті.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Цим радісним вітанням ми звертаємось один до одного, адже Воскресіння Христове відкрило шлях у Життя Вічне всякому, хто вірує у Христа. Ради нашого спасіння Господь наш Ісус Христос зійшов на Хрест. І тому нині Він – з усіма, хто терпить скорботи. І, щоб нестерпні страждання не розчавили людину, Христос розділяє їх із нею. Смерть Господа на хресті була тимчасовою перемогою диявола, коли зло зримо восторжествувало над добром. Та після Голгофи і смерті відбувається торжество Воскресіння. Спаситель на третій день постає з мертвих, бо Він не тільки Син Людський, Він – Син Божий, Він – Сам Бог. Апостол Павло, роздумуючи про Воскресіння, говорив: "А якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра ваша"(Кор. 15.14)

Прочитати повністю