Спасо-Преображенський Скит

IMG 5744Спасо-Преображенський Скит Манявського монастиря (в історії більш відомий, як Малий Скит Іова Княгиницького) розташований на висоті 870 м. над рівнем моря у південно-східній частині гори Канюковатої (підIMG 5741 Погарем і Кливою), в урочищі Скитик на відстані 1300 м від Манявського монастиря. Заснований преподобним Іовом Княгиницьким (1615-16 рр).
У 2010 році з благословення Високопреосвященнійшого архиєпископа Івано-Франківського і Галицького Іоасафа, під керівництвом директора Інституту історії і політології, доктора історичних наук, професора Миколи Кугутяка і кандидата наук, доцента кафедри етнології і археології Богдана Томенчука на місці розташування Скита проведені розкопки.
З 2011 року насельник Манявського монастиря ієромонах Феогност (Бодоряк) призначений архиєпикопом Іосафам начальником Скита.
23 серпня 2011 року, архиєписпоп Іоасаф освятив місце під будівництво храму і братських келій. На даний час храм Преображення Господнього та братський корпус на стадії завершення основних будівельних робіт.