Святині

Чудотворна ікона Пресвятої Богородиці Манявської

Ікона Пресвятої Богородиці МанявськоїІкона Пресвятої Богородиці МанвськоїЧудотворна ікона Пресвятої Богородиці Манявської писана на Афоні 1788 р., була передана на Кавказ, як благословення Ново-Афонському монастиреві в Грузії. Вже в XX столітті, в горезвісні 30-ті роки, позначені гоніннями духовенства, переслідуванням Церкви та руйнуванням храмів, зібралися чорні хмари й над Ново-Афонською обителлю. Ось тоді й постало питання про необхідність рятувати образ Богородиці Манявської. Тому настоятель монастиря доручив ікону одному з ченців, який заприсягнувся зберегти святиню, а якщо й доведеться, боронити її навіть ціною власного життя, аби тільки не потрапила до рук безбожників.

Прочитати повністю

Ікона “Ігуменія Манявська”

Ікона Ігуменія МанявськаУ 1652 році Скит, як і увесь край охопило “моровоє поветре”. Померло дуже багато законників. У молитвах ченці ревно благали Господа про помилування. І ось 22 грудня ієромонахові Філарету з’явилась у сні Пресвята Богородиця у багряному ігуменському плащі, яка увійшла через святі врата в монастир, ввійшла до Храму Благовіщення Пресвятої Богородиці і тут зупинившись, сказала: “Вже припиниться пошесть. Покайтеся та живіть як велить правило монастирське.” По цих словах Пресвята Богородиця  увійшла в Царські врата. З цього дня страшна пошесть припинилась.

В пам'ять про це з’явлення в монастирі зберігається ікона Пресвятої Богородиці “Ігуменія Манявська”.

Місце вічного спочинку преп. Іова і Феодосія Манявських

Місце вічночного спочинку Прпп. Іова і ФеодосіяВ п’ятницю перед Різдвом Христовим, 22 грудня /4 січня 1621 р. перебуваючи в пості і молитві в Скитку, Іов тяжко захворів, та згідно звичаю не зважаючи на хворобу він відмовився від всілякої їжі. В середу, в день св. Стефана до нього прийшли ченці які запричастили його святими Тайнами і освятили єлей але не змогли умовити повернутись в обитель. В ночі старець змінив свою думку і ранком, на світанку відправив по ігумена і попросив щоби іще за життя перевезли його в обитель. На санях блаженного старця перевезли до обителі, де ігумен помістив його в своїй келії і наказав читати над ним Євангеліє.

Прочитати повністю

Чудесна сила Блаженного каменя

Блаженний каміньІсторія Манявського скиту  приховує багато нерозгаданих досі таємниць. А найбільшою загадкою для дослідників залишаються цілющі властивості води, яка збирається всередині печери, що утворилася у велетенському камені, який лежить на горі поряд із монастирем. Здавна монахи використовували цю воду для зцілення недужих, тож недаремно, мабуть, цю брилу нарекли Блаженним каменем.

Прочитати повністю